Direcțiune și Organizare

Direcțiunea
Constantin Chiriac
Director general
tnrs@sibfest.ro
Florin Ţicu
Director adjunct
directortehnic@sibfest.ro
Irina Albu 
Director economic
directoreconomic@sibfest.ro
Daniel Gheorghiță 
Director tehnic
daniel.gheorghita@sibfest.ro
Departamentul Artistic
Claudia Maior
Șef secția romană
claudia.maior@sibfest.ro
Rahău Vicențiu
Consultant artistic
vicentiu.rahau@sibfest.ro
Secretar
Simona Dogariu
Secretară
secretariat@sibfest.ro
Agenția de bilete
Alina Damian 
Agenția de bilete
ticketing@sibfest.ro 
Organizare spectacole, Marketing & PR
Daria Ciobanu
Șef serviciu marketing
daria.ciobanu@sibfest.ro

Ioana Nistorescu
Secretar PR
ioana.nistorescu@sibfest.ro

Ștefania Dogariu
FITS voluntari
voluntari@sibfest.ro

Hogea Gabriela
DTP, grafica
gabriela.hogea@sibfest.ro

Alexandru Condurache
video
Dan Bartha
Secretar PR
dan.bartha@sibfest.ro

Sorana Maier
Secretar PR
sorana.maier@sibfest.ro

Bîrsan Luminița
luminita.birsan@sibfest.ro

Ileana Racoviceanu
Scriere proiecte
ileana.racoviceanu@sibfest.ro
Andrada Cazan
Secretar PR
tnrs@sibfest.ro

Ramona Hristea 
Secretar literar
festival@sibfest.ro

Denisa Bar
denisa.bar@sibfest.ro

Maria Șerban (Petru)
FITS OUTDOOR
maria.petru@sibfest.ro
Andrei Șerban 
Secretar PR
andrei.serban@sibfest.ro

Andrei Văleanu 
Operator imagine
andrei.valeanu@sibfest.ro

Violeta Buduleci
violeta.buduleci@sibfest.ro

Dascălu Denis
FITS OUTDOOR
denis.dascalu@sibfest.ro
Secţia Germanã
Hunor Horvath
Șef secția germană
hunor.horvath@sibfest.ro
Antonia Mureșan
Secretar artistic 
antonia.ecaterinescu@sibfest.ro
Patrick Imbrescu 
Secretar literar
patrick.imbrescu@sibfest.ro
Informatică / Transmisii online
Șandor Patachi
Admin rețea
sandor.patachi@sibfest.ro
Cătălin Vîlcu 
Administrator rețea
it@sibfest.ro
Ștefania Prodea
Regie emisie  
stefania.prodea@sibfest.ro
Roxana Vîlcu
Regie emisie
roxana.vilcu@sibfest.ro 
Financiar Contabil
Gabriela Călugăru
Inspector de specialitate
contabilitate@sibfest.ro

Simona Muntiu  
Inspector de specialitate
rosca.simona@sibfest.ro
Lidia Bucerzan
Inspector de specialitate
lidia.bucerzan@sibfest.ro

Cristina Bica
Inspector de specialitate
Maria Predescu
Inspector de specialitate
maria.predescu@sibfest.ro
Lucian Buhoi
Inspector de specialitate
achizitii@sibfest.ro
Juridic / Resurse Umane
Florina Lungoci
Resurse umane
resurseumane@sibfest.ro
Adrian Ristea
Consilier juridic
juridic@sibfest.ro
Adelina Deaconu
Consilier juridic
adelina.deaconu@sibfest.ro
Administrativ şi Protecţia Muncii
Vlad George
Şef serviciu administrativ
administrator@sibfest.ro

Ion Bara
Pompier

Elena Pîrvulescu
Plasator
Lucian Ioan Tarcea
Referent
productie@sibfest.ro



Iosif Pantilimon
Pompier

Elena Dănilă
Plasator
Ilie Loloiu
Portar
Mihai Ionescu
Şef formaţie pază, pompieri



Ana Muţiu
Garderobieră
Pregãtire şi realizare spectacole
Alin Gavrilă
Șef sector producție
alin.gavrila@sibfest.ro

Nicolae Văcariu
Regizor scenă

Claudiu Mihailescu
Operator Video

Sanda Anastasof  
Sufleur
Ştefan Antonie Bucşa
Regizor tehnic

Anastasia Petrean 
Sufleur
Ovidiu Coca
Regizor scenă

Nemeși Viorel
Merceolog

Croitorie
Camelia Banu 
Croitor confecționer îmbrăcăminte 
Anca Vintilă 
Croitor confecționer îmbrăcăminte 
Construcții decor
Nicolae Muntean
Confecționer montator produse din lemn 
Daniel Tudor
Confecționer montator produse din lemn 
Adrian Vlad
Artist plastic
Raluca Patruțiu
Pictor
Scenă și montare spectacole
Alexandru Ucă  
Şef formaţie mânuitori

Flavius Dubleșu
Mânuitor montator decor

George Tudorache
Mânuitor montator decor

Nicolae Pantilimon 
Mânuitor decor / Șofer

Mihai Părău
Maestru lumini

Alex Androniciuc 
Operator sunet colaborator
Nicolae Banea
Mânuitor montator decor

Vasile Gligorea 
Mânuitor montator decor

Cristian Cosier
Mânuitor montator decor

Ana Dumitru 
Recuziter

Ion Macrea 
Iluminist scenă

Bogdan Ropcean
Electroacustician
Petru Băra 
Mânuitor montator decor

Constantin Stroe
Mânuitor montator decor

Toma Oltean 
Mânuitor montator decor

Maria Steva 
Recuziter

Dorin Părău
Operator lumini colaborator

Cătălin Scheau
Operator sunet 
Dan Dancășiu
Mânuitor montator decor

Ovidiu Trocaru
Mânuitor montator decor

Gheorghe Iliu 
Mânuitor montator decor

Nicolae Dogaru 
Recuziter

Sergiu Pașcalău
Operator lumini colaborator
Scenă și montare spectacole - Întreținere și deservire
Lărămioara Fazakas
Costumieră

Elena Vlad 
Machior-peruchier 
Angelica Ognean
Costumieră

Ilie Nicoară 
Conducător auto 
Irina Moga
Costumieră

Ioan Balea 
Lăcătuş montator
Elena Hărşan
Costumieră